Ağustos 2022- Etkinlik Takvimi

Soundscape Festival- 06/07 Ağustos 2022- İstanbul Lifepark

Geçtiğimiz sene Monolink, Be Svendsen, Eelke Kleijn gibi isimleri ağırlayan Soundscape Festival, yine son derece keyifli olacak gibi görünüyor. Bu kez Oceanvs Orientalis, Jan Blomqvist, Cüneyt Çakıroğlu ve daha fazlası sahnede olacak. Life Park, defalarca gittiğim ve etkinlik mekanı olarak çok sevdiğim yerlerden. Eğer o tarihlerde İstanbul’da olacaksanız bence bu etkinlik kesinlikle kaçmaz. Oceanvs Orientalis’ten çok sevdiğim bir parçayla sizleri baş başa bırakıyorum. 

Satori- 12 Ağustos 2022- İzmir Çeşme Om Paparazzi Beach 

Etnik melodileri, sahne performansı, parçaları ve kendine özgü tarzı ile Satori, bu kategoride en sevdiğim sanatçılardan biridir. Geçtiğimiz sene eylülde İstanbul’da beş saatlik şahane bir performans sergilemişti, harika bir etkinlikti, okumak isterseniz şurada. Bu kez İstanbul değil Çeşme’de olacak, oralardaysanız kaçırmayın. Satori’nin son zamanlarda çıkardığı parçalardan birini de aşağıya bırakıyorum. 

Parov Stelar- 20 Ağustos 2022- İstanbul Festival Park Kadıköy 

Elektronik- swing türünde şahane müzikler yapan Parov Stelar aslında haziran 2019’da Türkiye’ye gelecekti ve benim de tabii ki biletim vardı ama o tarihte neler olduğunu maalesef hepimiz biliyoruz. Neyse, son albümünün turnesi kapsamında şimdi geliyor. Bol danslı ve keyifli bir konser olacağına eminim. En sevilen parçalarından biri ise burada. 

Levent Yüksel- 20 Ağustos 2022- Ankara Armada AVM 

Yaz mevsimi Ankara’da biraz etkinliksiz geçiyor olsa da en azından bu ay Levent Yüksel dinleyerek keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Armada’da açık havada olacak konser, eğer o tarihte Ankara’daysanız bence şöyle güzel bir yemek üzerine Levent Yüksel konseri gayet keyifli olacaktır. 

Bob Moses- 25 Ağustos 2022- İzmir Çeşme OM Paparazzi Beach 

Yaz mevsiminde Çeşme’de iki aydır çok güzel konserler var. Bob Moses geçtiğimiz senenin sonunda hem Ankara’ya hem İstanbul’a gelmişti, bu kez de Çeşme’ye geliyor. Zaten beni takip ediyorsanız biliyorsunuzdur kendilerini severim, Ankara konserine de tabii ki gitmiştim. Keyifli bir parçalarını buraya bırakıyorum. 

Vini Vici& Animato Alteza Night- 30 Ağustos 2022- İstanbul Life Park 

Geldik yine yüksek tempolu, danslı bir etkinliğe. Bu konser aslında haziran başında yapılacaktı fakat iptal edildi ve ağustosa alındı. Vini Vici’yi Aralık 2019’da canlı dinlemiştim, ikiliden biri gelmişti gerçi ama  enerjisi o kadar yüksek ki tek başına bile kalabalığı eğlendirmeyi çok iyi biliyor, ikisi birden gelirse şahane olur tabii. Animato da zaten sevilenler listemde, o yüzden bu konserin keyifli olacağına eminim, bence gidin (evet taraflı konuşuyorum psy-trance etkinlikleri hakkında pek objektif olamam…..)

Buyrunuz şahane bir parçaları.

Bonus 1: Sziget Festival- 10/15 Ağustos 2022- Budapeşte, Macaristan 

Bu ay o kadar da fazla etkinlik olmaması sebebiyle iki tane Türkiye’de olmayan etkinlik eklemeye karar verdim. Bunlardan biri çok meşhur bir festival olan Sziget. Bu sene Dua Lipa, Tame Impala, Calvin Harris, Arctic Monkeys gibi isimler sahne alacakmış. 

Bonus 2: O.Z.O.R.A. Festival- 1-8 Ağustos 2022- Dadpuszta, Macaristan 

Diğer bonus ise canım festivalim Ozora (sevdiğim şeyleri benimserim). Ozora demek sekiz gün non-stop parti demek, Astrix demek, Modus demek, Astral Projection demek, daha o demek bu demek şu demek sayarım sabah kadar…. Neyse, ben daha fazla bu konudaki görüşlerimi yazmayayım kısaca kendi türünde dünyanın en bilinen festivallerinden biri olduğunu bilin, detaylı bilgi geleceğini de bilin yeter. Şu da Ozora playlist. 

Eylül etkinliklerinde görüşmek üzere!

Bir Cevap Yazın