Bob Moses Ankara Konseri- 17.12.21

Yine bir konser/etkinlik yazısı ile karşınızdayım. Bu sefer yine Ankara’dayız, Bob Moses konserindeyiz. Bob Moses benim 2015 yılında keşfettiğim bir ikili, Kanadalılar. O zaman daha Spotify’ı yeni açmıştım, Days Gone By ve All in All albümleri o sene çıktı, ilk dinlediğim iki şarkısını da hatırlıyorum: biri Tearing Me Up diğeri de All I Want.  

Pandemi öncesi 8 Şubat 2020’de İstanbul’da Binbirdirek Sarnıcı’nda konser vermişlerdi, ben o tarihlerde Roma’da olduğum için gidememiştim. Bir daha gelirlerse kesin giderim diyordum ki Ankara’ya geldiler. Biliyorsunuz Ankara böyle etkinlikler konusunda zayıf kalsa da üst üste Monolink ve Bob Moses getirerek bence ilerleme göstermeye başladı canımız şehrimiz. Buradan tekrar Riff ve Therapy With ekibine teşekkür ediyoruz.

Konsere Hazırlık

Konser öncesi en sevdiğim şey pre-drink ve evde moda girmektir, bu sefer biz bunu iyice uzattık ve yaptığımız makyajı videoya çekelim, yok fotoğraf çekelim derken Bob Moses çıkmadan on beş dakika önce ancak alanda olabildik. Konser öncesinde şu zaman planını bir türlü iyi beceremiyorum nedense. Giyinmek süslenmek falan o kadar uzun sürmüyor da yok sohbet ettik yok müzik dinledik yok fotoğraf çektik derken tahmin ettiğimiz zamandan geç gidiyoruz genelde. Neyse, bir şekilde kaçırmadan zamanında gitmeyi başardık diyelim yine de.

Lokasyon

Monolink’te olduğu gibi konser yine Atakule Event Hall’daydı, Monolink etkinliğini merak ediyorsanız buyrunuz şuradan detayları okuyabilirsiniz. Atakule Event Hall benim evime çok yakın, ayrıca sorunsuz ve temiz bir mekan olduğunu düşünüyorum o yüzden buradaki etkinlikler keyifli oluyor. Standart bir gece kulübü gibi boğucu olmaması, temiz olması, tuvalet vestiyer vs sorunsuz olması ile bence Ankara’da bu tarz etkinliklerin yapılabileceği en iyi yer olabilir.

Backstage

Biz konserde backstage alanındaydık, Monolink konseri sonrası geri bildirimler doğrultusunda birkaç düzenleme yapılmış. Ses ve havalandırma konusunda bir problem yaşanmadı bu kez. Ayrıca bir platform koymuşlar o yüzden mi yoksa kalabalıktan mı bilmiyorum biraz daha dar geldi bana alan. Genel olarak backstage keyifli oluyor çünkü mekan çok büyük olmadığı için sanatçıya çok yakın oluyorsunuz.

Özet olarak yine keyifli bir etkinlik geçirdik, Bob Moses’ın en sevdiğim parçalarını derlediğim liste ise burada, dinlemek isterseniz.

Bir sonraki etkinliklerde görüşmek üzere, cheers.

Bir Cevap Yazın