Eylül 2022- Etkinlik Takvimi

Temmuz ve Ağustos ayları etkinlik bakımından bir miktar sakin geçti diyebiliriz, yine de Türkiye’nin yazlık yerlerinde güzel konserler ve etkinlikler düzenlendi aslında ama şehir tarafları biraz sakin kalmıştı. Eylül ayı ile birlikte şehre dönüş yapıyoruz, sohbaharın gelişiyle birlikte şehirde etkinlikler artıyor, bu ay hem İstanbul’da hem Ankara’da çok keyifli etkinlikler var. 

Picnic&Gathering- 3 Eylül 2022- Life Park Q Garden- İstanbul

Picnic& Gathering’in bu ayki versiyonunda Belçikalı sanatçı Sylvie Kreush sahnede olacak, eğer kendisini tanımadığınızı düşünüyorsanız aslında tanıyor olma ihtimaliniz yüksek, Warhaus’un Love is a Stranger parçasındaki vokal Sylvie Kreush’un ta kendisi. Sahne alacak isimlerden bir diğeri ise Islandman, etnik melodilerle harmanladığı müziği gerçekten çok keyifli. 2019’da Mix Festival’deki performanslarıyla sizi baş başa bırakıyorum. 

Imera& Niks Carnaval- 9-10-11 Eylül 2022- Milyon Beach, Kilyos- İstanbul

2019’da ilki yapılan, sonra pandemi sebebiyle iki sene yapılamayan Imera& Niks Carnaval, bu kez tek günlük değil tam üç günlük bir festival olarak geri dönüyor. 2019’da Kemer Country Club’da Astrix ve Captain Hook gibi dev isimleri getirmişlerdi, çok keyifli bir festival olmuştu, evet tabii ki oradaydım. Bu sene tekrar yapılacağını duyunca yine Astrix’in geleceğini tahmin etmiştim, çünkü dediğim gibi hem iki yıl aradan sonra tekrar yapıyorlar hem de festivali üç güne çıkarmışlar, iddialı isimleri getirecekleri belliydi. Benim için line-up’ın iki yıldızı var: biri Astrix biri de Blastoyz. Geçen ay Ozora’da (Ozora rehberimi şuradan okuyabilirsiniz) Astrix’in çalacağı gün maalesef hastalanmıştım, çadır alanından dinlemiştim, siz lütfen İstanbul’a kadar gelmişken kaçırmayın olur mu? Günübirlik bilet ve konaklamalı bilet olmak üzere farklı seçenekleri var (kamp alanları olacak bu kez) biletleri websitesinden incelersiniz. 

Edit: Festival iptal edildi.

Buyrunuz bu Astrix’in Ozora 2019 seti.

Bu da Blastoyz’un en sevdiğim parçası. 

Sonance Festival- 10-11-12 Eylül 2022- Anadolu Hotels Esenboğa Thermal- Ankara

Ankara’nın yıllardır yapılan ve sevilen festivali Sonance, bu yıl da yine üç günlük bir festival olarak bizlerle. Ben Klock, Adana Twins gibi isimlerin sahne alacağı açıklandı fakat daha açıklanmayan isimler var, takipte olmanızı tavsiye ederim. Ben Klock’un sevilen bir parçası ile sizleri baş başa bırakıyorum, festivale hazırlanırsınız. 

İstanbul Rooftop Festival- 10 Eylül 2022- 9 different rooftops

Rooftop festival için bir tek bilet alıyorsunuz ve İstanbul’un farklı noktalarında 9 ayrı yerde düzenlenen etkinliğe giriş hakkı kazanıyorsunuz, konsept olarak kulağa keyifli geliyor. Oceanvs Orientalis, Elder Island ve Fakear gibi isimleri farklı yerlerde dinliyor olacağız. 

Elder Island’dan The Big Unknown parçası sizlerle.

Boris Brejcha- 17 Eylül 2022- Küçükçiftlik Park- İstanbul

Kendi yaptığı müziği high-tech minimal olarak tanımlayan Alman dj ve prodüktör Boris Brejcha, 17 Eylül’de İstanbul’da olacak. Bol dans etmeli, keyifli bir akşam geçirmek istiyorsanız tam size göre bir etkinlik. 

Grand Palais’deki performansını da izleyin derim, hem mekan hem set şahane. Ah bu Cercle, neler yapıyor.

Electronica Festival- 18 Eylül 2022- Kafes x Suma x Milo- İstanbul 

Bu sene on sekizinci yılını kutlayan Electronica Festival’de Mind Against, Kas:st gibi isimler sahne alacak. Mind Against’in Cercle bünyesinde gerçekleştirdiği Meksika’daki performansını da buraya bırakıyorum. 

Valeron- 18 Eylül 2022- Klein Phönix Park- İstanbul 

Mikonoslu dj Valeron, ülkemize sık gelen isimlerden. Müziğindeki etnik melodileri çok severim, Sakin ama Elektronik listemin sevilenlerinden uzun süredir. Valeron ile birlikte aynı gün Oceanvs Orientalis, Cüneyt Çakıroğlu, Menachem 26 gibi isimler de sahne alıyor olacak. Klein Phönix Park’ı da severim, hem konforlu hem de keyifli oluyor etkinlikleri. Valeron’un Kapadokya’daki bir performansını da linkliyorum. 

Ankara Coffee Festival- 23-24-25 Eylül 2022- Bilkent Center

Sonbahar demek kahve festivali demek, alıştığımız üzere Ankara Kahve Festivali yine Bilkent Center’da bizlerle olacak. Geçen sene gittiğimde beni pek tatmin etmemişti açıkçası, eğer akşamki konserlere gitmek niyetinde değilseniz bana yetersiz gelmişti. Seçtiğim günden mi yoksa gerçekten yapacak pek de bir şey yok muydu bilmiyorum, zaten alandaki kahvecilerin birçoğu benim düzenli gittiğim ve de lezzetlerini bildiğim yerler olduğu için deneyecek yeni bir şey bulamamıştım ve alanı şöyle bir dolanıp çıkmıştım, o yüzden de bilet fiyatına değecek bir etkinlik olmadığını düşünmüştüm. Bu sene kim gelir ne olur bilmiyorum, siz kendiniz bir göz atıp karar verirsiniz. 

Sofi Tukker- 30 Eylül 2022 İstanbul Küçükçiftlik Park- 1 Ekim 2022 Ankara ODTÜ Vişnelik

Enerjisi müthiş yüksek, rengarenk bir ikili olan Sofi Tukker, 2019’dan sonra ilk kez Türkiye’ye geliyor. 2019’daki performanslarını Zorlu Center’da izlemiştim, sahne performansları o kadar keyifli, o kadar enerjikler ki kesinlikle kaçırmamalısınız bu konseri. Sophie ayrı tatlı, Tucker ayrı tatlı, müzikleri de bir o kadar enerjik ve keyifli. 

Mahmut Orhan’la birlikte yaptıkları ve klibi Türkiye’de çektikleri en yeni parçalarından biri olan Forgive Me sizlerle. 

Bir Cevap Yazın