Sofi Tukker İstanbul – 30.03.2019

Sofi Tukker biraz geç keşfettiğim, keşfettikten sonra da her gün bir doz dinlediğim, müzikleri bolca enerji veren bir ikili. Tucker basketbol kariyerini bıraktıktan sonra tesadüfen Sophie ile tanışmış, böylece birlikte müzik yapmaya başlamışlar. Müzikleri hem orijinal, hem enerji dolu. Kendileri de öyle. 

Zorlu PSM iyi bir seçim olmuş, orada konsere gitmeyi çok seviyorum çünkü hem evime yakın, hem de her saatte her yere ulaşım kolay. Girişte bana iki kere kimlik soran, 18den küçük değiliz değil mi diyen kapıdaki görevlilere de buradan selam gönderiyorum, gururum okşandı mı desem ne desem. (Yaşım 27 dediğimde minyonsunuz ondan ehe ehe diyen kapı görevlisine sesleniyorum: boyum 1.74 aslında) 

Benim düştüğüm hataya sizin de düşmemeniz için uyarı: biletleri konser öncesi mutlaka teslim alın. Biletix gişeleri 22.00’da kapanıyor normalde, konser 23.00’daydı. Muhtemelen bizim gibi biletini almayanlar çok olduğu için o gece gişe 1’e kadar açıktı. Ama işi şansa bırakmamak lazım, biz ya giremezsek gişe kapalı olursa diye epey endişelendik. 

Bu arada konser aşırı kalabalıktı, biletler konserden önce tükenmişti zaten. İlgi çok yoğundu. Sophie o kadar güzel o kadar sempatik ki, sahneye çıktığı andan beri etrafımızdaki herkes AY ÇOK TATLI YAAAA diye bağırıyordu -ki hakediyor övgüleri. 

Öne çıkan kişi genel olarak Sophie olmasına rağmen sahnede gördüğümüz üzere Tucker’ın da ondan aşağı kalır yanı yok. O da çok sempatik, çok eğlenceli. Eminim konserden sonra fan kitlesini artırmıştır. İkisi de hem eğlenmeyi hem eğlendirmeyi biliyorlar. Sahnede çok rahat ve çok eğlencelilerdi.

İstanbul’dan ne bekliyorlardı emin değilim ama bir daha geleceklerdir diye düşünüyorum, çünkü konserdeki enerji çok güzeldi. 

Zıplamaktan bol bol bira döktüm yerlere, konser bir saniye bile dans etmeden durulacak gibi değildi. Çok kısa bir sürede en sevdiğim gruplar kategorisine dahil oldular. Bir daha bekliyoruz! 

Bir Cevap Yazın