Haziran 2022- Etkinlik Takvimi

Yazın gelmesiyle birlikte bu ay croplarımızı giyeceğimiz ve simlerimizi süreceğimiz hem Ankara’da hem İstanbul’da o kadar çok etkinlik var ki, hadi gelin Haziran etkinliklerine birlikte bakalım kimler geliyor, hangi partilere gidiyoruz, kimleri dinliyoruz.

Vini Vici Alteza Night- 03.06.22- İstanbul Lifepark

Açılışı tam olarak benim sevdiğim bir tarz etkinlikle yapıyoruz. En son 2019 yılında İstanbul Volkswagen Arena’ya gelen Vini Vici, tekrar İstanbul’da. 2019’daki konser çok çok keyifliydi ve pandemi sürecinden hemen önce gittiğimiz son konserdi, o yüzden biz iki yıl boyunca bu konseri bol bol andık. Vini Vici’nin sahnesi çok enerjik ve keyiflidir, eğer dans etmeli bir etkinlik peşindeyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Vini Vici öncesi çıkacak olan Animato da benim çok sevdiğim djlerden biri. Size psy-trance 101 listemi bırakıyorum ki gitmeden önce biraz alıştırma yapın. Bir de Vini Vici’nin en bilinen parçalarından biri de aşağıda dursun, ne olur ne olmaz. 

EDIT: Konser 30 Ağustos’a ertelenmiştir.

Mind Against- 04.06.22- Atakule

Mind Against, yine Atakule’de bizlerle olacak. Geçen sene de Atakule Terrace’da performans sergilemişlerdi, bu kez de yazın başlangıcı niteliğindeki bu partide sahne alacaklar. Atakule etkinliklerini sevdiğimi bilirsiniz, yaza merhaba derken bu konseri de kaçırmamak gerek. Mind Against’in en popüler parçalarından birini aşağıya bırakıyorum.

Summerdaze Festival- 03- 04.06.22- İstanbul- Klein Phönix Park

Thinlicker, Einmusik, Rafael Cerato gibi isimlerin bir araya geleceği danslı ve hareketli bir etkinlik daha, hem de iki gün üst üste. Rafael Cerato’nun Artbat’la yaptığı şöyle bir parça var, buyrun bir dinleyin bakalım. 

Imany- 05.06.22- İstanbul- Zorlu PSM

Önceden modellik yapan Marsilya doğumlu sanatçı Imany’nin müzik kariyerini seçmiş olması bizler için büyük şans çünkü inanılmaz bir sesi var. Sakinleştirici ve huzur verici diye tanımlayabilirim yaptığı müziği. Zorlu PSM’de keyifli bir konser olacağından eminim, bir şarkısını da buraya bırakayım. 


Picnic& Gathering- 12.06.22- İstanbul- Lifepark Q Garden

Oceanvs Orientalis, French 79 gibi isimlerin sahne alacağı Picnic&Gathering, yine keyifli bir açık hava etkinliği olacak gibi görünüyor. Oceanvs Orientalis elektronik müzikle etnik melodileri harmanlayan bir ekip (yıllardır çok severim ve Türk olduklarını da belirteyim) French 79 ise fransız pop- elektronik, dinliyorsanız Kid Francescoli’nin tarzına benziyor biraz. İkisi de yormayan tarzlarda tatlı tatlı müzik yapıyorlar, tam sakin bir yaz gecesi etkinliği. İkisinden de birer parça bırakıyorum, dinlersiniz. 

Monolink- 17-18-19 Haziran- İzmir/İstanbul/Ankara Bilkent Sports International

Eylül ayında Soundscape kapsamında İstanbul’a, sonrasında da kasım ayında İstanbul, İzmir ve Ankara’ya gelen Monolink, üç şehirde tekrar sahnede olacak ve bu kez çok daha keyifli olacağını düşünüyorum çünkü Ankara’daki etkinlik alanı hem büyük hem de yaz ortası açık hava etkinliği (Ankara konseri 19 Haziran, İstanbul 18, İzmir ise 17 Haziran). Renkli kıyafetlerle, simlerle falan ben de muhtemelen orada olurum. Kasım ayında Atakule’de yapılan etkinlikle ilgili düşüncelerimi şu yazıda aktarmıştım, isterseniz bir bakabilirsiniz. Monolink’in en sevdiğim parçalarından biri ise aşağıda. 

A Taste of Summer by Sonance Festival- 19.06.22- Ankara- Club Mirador İncek

Geçen sene düzenlenen ve HVOB, Mahmut Orhan gibi başarılı isimleri ağırlayan Sonance Festival, bu yıl da düzenleniyor, henüz isimler açıklanmış değil fakat mutlaka iyi birileri gelecektir. Tek talihsizlik Monolink konseri ile aynı gün olması olmuş, öyle olmasaydı da Ankara’da üst üste iki etkinliğe gidebiliyor olsaydık, çok keyifli olurdu. Neyse, beklemedeyiz. 

Black Coffee- 19.06.22- İstanbul- Küçükçiftlik Park

Elektronik müziğin önemli isimlerinden olan Black Coffee, aslında geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye gelecekti fakat konser ertelendi. Ağustos 2019da Ankara’ya taşındığımda sürekli bu parçayı dinlerdim, o yüzden bu parça ile duygusal bir bağımız var, beni alıp o günlere götürüyor. 

Chet Faker- 21.06.22- İstanbul- Zorlu PSM

Chet Faker’ın müziğini elektronik, downtempo ve rahatlatıcı olarak tanımlayabilirim sanırım. Türkiye’de de çok seveni var kendisinin. Şarkıları bana keyifli bir yaz sabahı veya işten çıktım yorgunum eve gelip bir kadeh şarap içeyim de keyifle müzik dinleyeyim vibe’ı veriyor (nası bi vibe’sa bu bence siz anladınız). Özetle, keyifli müzik yapıyor, henüz tanışmadıysanız güzel bir parçası aşağıda sizi bekliyor.

Tree of Life Festival- 24-27.06.22- Yalova- Erikli Şelalesi Kamp Alanı 

Türkiye’de daha önce yapılmış olan fakat sonra Yunanistan’a taşınan Tree of Life, onuncu yılına özel bu sene tekrar Türkiye’ye geliyor. Erikli Şelalesi kamp alanında doğa ile iç içe keyifli bir dört gün geçireceğiz diye umuyorum, line-up tam olarak açıklanmasa bile U-Recken, Talamasca ve Starlab isimleri şimdiden headliner durumdalar benim için. Bolca simle, neonla, doğayla ve müzikle bir arada olacağız, şimdiden heyecanlıyım. Örnek bir playlist de paylaşayım yeri gelmişken. 

Gezgin Salon Festivali- 25-26.06.22- İstanbul- Parkorman

Moderat, L’Imperatrice, Cigarettes After Sex, Tamino gibi başarılı isimlerin sahne alacağı Gezgin Salon Festivali iki gün sürecek, gerçekten de bayağı iyi bir line-up var şimdilik. Aralarından favorim kesinlikle L’Imperatrice, melodik ve sakin french pop yapıyorlar, en sevdiğim parçalarını aşağıya bırakıyorum. 

Ballet Zürich- Anna Karenina- 27-28.06.22- İstanbul- Zorlu PSM

Haziran ayında Devlet Opera ve Balesi yaz tatiline giriyor (büyük şehirlerde temsiller olmuyor fakat Bodrum, Antalya gibi yaz festivali düzenlenen yerlerde temsiller olabiliyor) eğer İstanbul’da bale izlemek isterseniz Zürih Balesi iki temsille Zorlu PSM’de olacak. Şöyle bir trailerları da var izlemek isterseniz, Anna Karenina zaten muhteşem bir eser, bale uyarlaması da çok keyifli görünüyor.

Bir Cevap Yazın