Seramik Atölyesi: Eşsiz Şeyler Yaratmanın Keyfi

Bu aralar seramikten yapılan bardaklar, tabaklar, hatta kaşıklar bile her yerde. Ya da ben bu ara hep böyle şeylere dikkat ediyor da olabilirim çünkü bir şeyin elle yapılması ve eşsiz olması çok hoşuma gidiyor, hem de çok estetik duruyorlar.

Seramik böyle popüler olunca, seramik atölyesi düzenleyenlerin sayısı da arttı. Biz de sıfır bilgimizle (ama gerçekten sıfır bilgi) bir seramik atölyesine katılmak istedik, Seyyah Atölye’nin hocası Simge Zeren’in yardımıyla kendimize bardaklar yaptık.

Atölye Kadıköy Yeldeğirmeni’nde, Hoş Atölye’nin bahçesinde her pazar yapılıyor, siz de eğer kendinize eşsiz bir şey yapmak ve keyifli vakit geçirmek isterseniz tavsiye ederim, Hoş Atölye’nin bahçesi çok keyifli. Mekanla Instagram üzerinden iletişime geçebilir, atölyeye kayıt yaptırabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seramik yaparken ve izlerken bir kez daha fark ettim, seramik çok estetik bir şey. Hem yapılırken, hem boyarken, hem de fırından çıkınca o kadar güzel görünüyor ki. En ufak bir dokunuşunuz şeklini değiştirebiliyor, bozabiliyor, güzelleştirebiliyor. Bir parça kili elinizle şekle sokup onu renklendirmek hem çok keyifli, hem aslında çok zor, rengarenk boyamak ise bence en güzel kısmı.

önce bir parça kili tam ortaya hafif sert bir şekilde atıyorsunuz, sonra elinizle şekil vermeye başlıyorsunuz.
boyalar bile o kadar güzel görünüyor ki.
Açık yeşil görünen boya fırınlanınca koyu yeşil oluyormuş
son derece ciddi bir şekilde bardak boyuyorum
Fırından önce. Renkler o kadar tatlı ki. Ama fırından sonra bambaşka oluyorlarmış, biz de orada öğrendik
Veeee fırın sonrası halleri. Hangi halleri daha güzel bilmiyorum
Bu da Hoş Atölye’nin bahçesinden bir kare.

Bir Cevap Yazın