Nişantaşı: Favori Mekanlar

İstanbul’un birçok bölgesini ayrı ayrı severim, Nişantaşı da bunların başında geliyor. Zamanında yaşadığım yere de oldukça yakın olduğu için boş bulduğum vakitlerde en sık gittiğim yerlerden biriydi. Mekanları, sokakları, atmosferi ile kendimi evimde hissettiren ve benim için mahalle havası yaratan bir yer Nişantaşı. Aslında çok sevdiğim birçok mekan var Nişantaşı’nda ama bu ayın başında yaptığım mini İstanbul seyahatinde tekrar ziyaret etme şansım olan mekanları listeleyeceğim bu yazıda, buralar çok uzun süredir listemde en baştalardı zaten. Çok yakın zamanda tekrar gidip gördüm, hiçbir şey değişmemiş, hala favori listesindeler.

Socrates Bistro

İstanbul’un en güzel kokteyllerini yapan mekanlardan biri Socrates Bistro. Hem biraz yazı yazıp kokteyl içmek istediğimde, hem de güzel sohbetler eşliğinde keyif yapmak istediğimde buraya gitmeyi çok seviyorum. Sadece kokteylleri değil, mutfaklarından çıkan her şey lezzetli. Hem yemeklerini hem de kokteyllerini denemenizi öneririm. Benim favorim Habanero; içinde rom, passion fruit ve chili biber var. Eğer ekşi- acı kokteylleri seviyorsanız bunu da çok seversiniz. Bir diğer favorim Letafet, yine o da greyfurt ve Aperolle hazırlanan ekşi bir kokteyl. Ben acı- ekşi tatları çok seviyorum görüldüğü üzere, siz en iyisi barmene sorun, o size en güzelini önerir.

Sunday Coffee Bar

yağmurlu bir gün ve güzel kahveler.

Sabah yürüyüşünden sonra güzel bir kahve mi içmek istiyorsunuz, o zaman doğru yerdesiniz. Sunday’in sokağa bakan koltuklarından birine geçin, güzel havanın ve lezzetli americanonuzun keyfini çıkarın.

Doğaya Dönüş Bistro

Doğaya Dönüş, bolca sağlıklı seçenek sunan bir cafe. Günlük taze çıkardıkları yemek, zeytinyağlı ve salata çeşitleriyle istediğiniz yemekten istediğiniz kadar alıyorsunuz, gramajına göre fiyatlandırıyorlar. Dışarıda sağlıklı bir şeyler yemek istediğinizde en güzel ve keyifli seçeneklerden biri. Özellikle bitki bazlı besleniyorsanız burayı çok seveceğinize eminim.

Grandma Coffee& Bakery

havuçlu kek& americano

Harika tatlıları ve güzel kahveleri ile Grandma, epeydir çok sevdiğim yerlerden biri. Çok lezzetli sağlıklı tatlı çeşitleri sunuyorlar, özellikle havalar güzel olduğunda dışarıda oturup tatlı- kahve- kitap keyfi yapmayı çok seviyorum.

İşte böyle, aslında birçok sevdiğim mekan daha var ama en son gittiğimde ziyaret etme fırsatı bulduklarımı yazmak istedim ki güncel olsun. Gittikçe listeyi güncellemeyi planlıyorum, önerilere de her zaman açığım biliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın