Mayıs 2022- Etkinlik Takvimi

Baharın resmi olarak gelişi ile birlikte, bir süredir artmakta olan etkinlikler Mayıs ayında iyice güzelleşiyor ve çeşitleniyor. Hava güzel olduğu için artık Mayıs ayında açık hava etkinliklerine de merhaba diyoruz. Hadi Mayıs 2022 etkinlik takvimine birlikte bakalım, kimler geliyormuş.

Lisa Ekdahl- 4 Mayıs 2022- Zorlu PSM

Yumuşacık sesli bir jazz vokal olan Lisa Ekdahl’ın müziği hem rahatlatıcı, hem romantik hem de pozitif. Gerçekten de dinledikçe keyifleniyorsunuz, henüz keşfetmediyseniz hemen açın dinleyin. Özellikle İbrahim Maalouf ile birlikte yaptığı I Know You Love Me sanırım kendisinin en sevdiğim şarkısı olabilir. 4 Mayıs akşamı Zorlu PSM’de sahne alacak olan sanatçıyı canlı dinlemek de son derece keyifli olacaktır.

Polo& Pan- 5 Mayıs 2022- İstanbul Klein Phönix

Tropik esintilerle tatlı tatlı elektronik müzik yapan Fransız ikili Polo&Pan, geçtiğimiz dönemlerde Canopée, Nana gibi epey popüler şarkılara imza attı. Özellikle ‘Caravelle’ albümünü çok sevildi, parçaların çoğu çok keyifli. Benim deyimimle ‘sakin ama elektronik’ bir gece geçirmek istiyorsanız keyifli bir konser olacaktır. Daha fazla French pop-elektronik dinlemek istiyorsanız şuraya güzel bir liste bırakıyorum, Polo& Pan’in en popüler şarkısı ise Canopée ise buyrunuz, bir aşağısında. 

Nicola Cruz- 6 Mayıs 2022- İstanbul Klein Phönix 

Fransa doğumlu Güney Amerikalı müzisyen ve prodüktör Nicola Cruz, müziklerinde birçok ögeyi birden barındırıyor. Latin ezgilerini elektronikle o kadar güzel harmanlıyor ki yine sakin ama elektronik kategorisinden bir isim benim için fakat kendine özgü olmasıyla biraz daha ön plana çıkıyor, özellikle kendisini ilk keşfettiğim Colibria şarkısının bende yeri ayrıdır, hem etkinliğe hem de henüz keşfetmediyseniz Nicola Cruz’a bir bakın derim. 

Armen Miran& Hraarch- 14 Mayıs 2022- Ankara Atakule Event Hall 

Etnik melodileri elektronik müzikle birleştiren Ermeni djler Armen Miran ve Hraarch, birlikte çok keyifli müzik yapıyorlar. Etnik ve elektroniğin birbirine çok yakıştığını düşünüyorum, siz de seviyorsanız veya merak ediyorsanız konser öncesi biraz dinleyin derim, belki seveceğiniz yepyeni bir müzik türü keşfetmiş olursunuz. Ayrıca Atakule Event Hall’daki eventler bugüne kadar hep keyifli olmuştu. 

Armen Miran’nın İstanbul’da Binbirdirek Sarnıcı’ndaki performansını da buraya bırakıyorum. 

Bu da Armen Miran ve Hraarch’ın bir arada yaptığı en popüler parçalardan biri.

Kerala Dust- 15 Mayıs 2022- İstanbul Klein Phönix 

Kerala Dust, sakin ama elektronik listemin sevilen isimlerinden, gerçekten de sakin ama arada yükselen tarza elektronik müzik yapıyor İngiliz grup. En son Sonar İstanbul’da dinlemiştik 2 Ekim 2021’de, fakat akşam üzeri 6’da sahneye çıktıkları için bir tuhaf olmuştu. Klein Phönix’te çıkmaları bu yüzden daha keyifli olacaktır, ilgilenenlere duyurulur.

En popüler parçalarından biriyle sizleri baş başa bırakıyorum, aynı zamanda en sevdiğim parçaları. 

Chill Out Festival- 15 Mayıs 2022- Kemer Country Club İstanbul 

Güzel hava festivallerinin açılışı niteliğinde olan Chill Out Festival, bu sefer 15 Mayıs Pazar günü Kemer Country Club’da düzenleniyor. Bir gün sürse de gerçekten bir festival havasında geçiyor. Line-up henüz tamamen açıklanmış değil fakat geleceği kesin olan isimlerde Stavroz, Christian Löffler, ve Romare var. Önümüzdeki günlerde diğer isimler de açıklanacaktır, gidecekseniz takipte kalmanızı öneririm. O sırada Christian Löffler’in Cercle Music için yaptığı setlerden birini de linkliyorum. 

Deep Purple- 25 Mayıs 2022- İstanbul Lifepark 

Deep Purple hakkında fazla bir şey söylemeye gerek olduğunu sanmıyorum, The Long Goodbye Tour kapsamında aslında geçen sene geleceklerdi fakat bu seneye ertelendi. 1968 yılında bir araya gelen grup (54 seneden bahsediyoruz) hard rock ve progressive rock türlerinin babalarından. Eğer bu türü seviyorsanız klasik rock hitlerimi derlediğim şu listeye bakabilirsiniz, bana lise ve üniversitenin ilk iki senesini hatırlatıyor. 

Deep Purple’ın en sevdiğim şarkısını da buraya bırakıyorum. 

Oscar and The Wolf- Ankara, İstanbul, İzmir

  • 26 Mayıs İzmir Arena
  • 27 Mayıs İstanbul Küçükçiftlik Park
  • 28 Mayıs Ankara ODTÜ Vişnelik 

Belçikalı Oscar and The Wolf, Türkiye’de 3 farklı şehirde 3 konserle karşımızda olacak bu ay. 2010 yılından beri alternatif/indie tarzı müzik yapan Max Colombie, en son Türkiye’ye üç sene önce gelmişti. Müzikleri yer yer hareketli olmakla birlikte bence en güzel akşam saatlerinde gidiyor. En popüler parçalarından birini buraya bırakayım bir bakın eğer henüz tanışmadıysanız. 

Neon Festival- 28 Mayıs 2022- İstanbul Lifepark 

Mayıs etkinliklerinin benim için en bekleneni olan Neon Festival, pandemi yüzünden ertelenen etkinliğini nihayet bu ay içinde yapıyor olacak. Festivalde psy-trance türünün babalarından olan Juno Reactor’ı ve Ace Ventura’yı dinliyor olacağız. Juno Reactor isim olarak size yabancı olabilir fakat aslında Matrix’in soundtrackinde hepimiz kendisini dinlemiş bulunuyoruz, şuradan bir bakın bakalım. Kimmiş bu Juno Reactor derseniz de size bir parça ile katkıda bulunayım, buyrunuz Matrix’in soundtracki.

Bir Cevap Yazın