Mart- Nisan 2022 Etkinlikleri

Baharın geliyor olması ile birlikte, etkinlikler de hem artmaya hem güzelleşmeye başladı. Bu yüzden önümüzdeki ayda ne var ne yok şöyle bir derleyeyim dedim, bakalım Mart ve Nisan aylarında nasıl etkinlikler bizi bekliyor.

Rüyaların Dansı- 17.03.22- 20.30- CSO Ankara

Fauré, Debussy, Ravel ve Piazzolla’nın eserlerini arp ve flüt ikilisiyle seslendirecek olan Çağatay Akyol ve Nicole Esposito, 17 Mart akşamı CSO’da sahne alacak. Eserler gerçekten son derece keyifli, eğer henüz plan yapmadıysanız konserde keyifli zaman geçireceğiniz kesin.

Konserde seslendirilecek olan eserlerden birinin videosunu bırakıyorum, gitmeden dinlemek isterseniz.

Sonar İstanbul- 18-19.03.22- Zorlu PSM

Sonar İstanbul’un bu yıl yapılacak olan etkinliğinde HVOB, The Blessed Madonna, Honey Dijon, Red Axes gibi isimler yer alacak. İki gün üst üste yapılan etkinlikte müzik ve görsel sanatlar iç içe olduğu için keyifli oluyor ve gerek organizasyon gerek rahatlık bakımından Zorlu PSM etkinliklerini ben başarılı buluyorum.

HVOB’un en sevdiğim şarkısını da sizlerle paylaşayım.

Evgeny Grinko- 18.03.22- Maximum Uniq Hall

21-22.03.22- 21.00- İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi

25.03.22- 20.30- Congresium Ankara

Türkiye’de epey ünlü bestecilerden biri olan Grinko, dolu dolu bir Türkiye turnesine çıkıyor. İstanbul’da hem Anadolu hem Avrupa’da konser verecek olan sanatçı, Ankara Congresium’da da konser veriyor olacak. Popüler parçalarından birini bırakıyorum.

Yahel- 25.03.22 İstanbul Uniq Box- 18.00 kapı açılış

Psy ve Goa trance türünde müzik yapan İsrailli dj Yahel, aslında 2020’de de Türkiye’ye gelecekti fakat iptal oldu haliyle. Biraz tempoyu yükseltelim, şöyle bir dans edelim derseniz keyifli bir seçenek.

Keyifli parçalarından biri ile sizi baş başa bırakıyorum.

Saraydan Kız Kaçırma- Ankara Devlet Opera ve Balesi- 26.03.22- 14.00

Mozart’ın en popüler operalarından biri olan Saraydan Kız Kaçırma, Mart ayında Devlet Opera Balesi Sahnesi’nde olacak. Ankara’da sık sahnelenen bir eser aslında, eğer izlemediyseniz (izlediyseniz de tekrar izlenir) keyifli bir etkinlik olacaktır.

NTO- İstanbul Klein Phönix- 27.03.22- 20.00

Elektronik müziğin popüler isimlerden biri olan NTO, 27 Mart’ta Klein Phönix sahnesinde olacak. Yine dans etmelik event, keyifli parçalarından birini de linkliyorum aşağıya.

Chamber Jazz- CSO Ankara- 29.03.22- 20.00

Piyanoda Kerem Görsev, çelloda Sedef Erçetin, davulda Ferit Odman ve kontbasta Volkan Hürsever’in yer alacağı konser CSO’nun ana salonunda olacak, keyifli bir Salı akşamı için harika bir seçenek. Konser öncesi buyrunuz Kerem Görsev ve Sedef Ertekin’den bir parça.

Mirkelam- 01.04.22- Ankara- The Cube Performance Hall

Türkçe müzikle pek arası olmayan biri olarak en sevdiğim Türk sanatçı Tarkan, ikincisi de Mirkelam. Ikisinin de ortak özelliği enerjilerinin son derece yüksek olması. Pandemi döneminde keşke Tarkan veya Mirkelam’ın konseri olsa da gitsem diyordum ki konser karıştırırken bu haberi aldım. Eğer siz de seviyorsanız haberiniz olsun, 1 Nisan’da Mirkelam Ankara’da sahne alıyor olacak.

Kid Francescoli- İstanbul- Zorlu PSM- 07.04.22- 20.30    

Indie pop elektronik gibi farklı şekillerde tanımlanabilecek şekilde müzik yapan Kid Francescoli, 7 Nisan’da Zorlu PSM’de olacak. Orta tempolu, keyifli bir konser olacağını düşünüyorum French pop listemin sevilen isimlerinden biri olur kendileri. En en sevdiğim şarkılarını da sizlerle paylaşıyorum.

Parra For Cuva – İstanbul- Zorlu PSM- 09.04.22- 21.30    

Parra For Cuva, latin ezgileriyle sakin sakin elektronik yapan Alman bir prodüktor/DJ. Müzikleri çok keyifli, fazla yüksek tempo olmamakla birlikte hem sahnede dinlemek için hem de herhangi bir aktivite yaparken dinlemek için çok uygun olduğunu düşünüyorum, çalışırken dinlemeyi de çok seviyorum. Keşfetmediyseniz dinlemek için Paspatou albümüyle başlayabilirsiniz, şu parçayı da bir dinleyin aynı albümden.

Bir Cevap Yazın